Meydan Kimlere Kaldı?

Ana Sayfa » Manşet » Meydan Kimlere Kaldı?
Paylaş
Tarih : 01 Ocak 2019 - 19:34

Özgür gazeteciler susturulunca: yazılı ve görsel basın iktidardan medet umup, sınırsız yalakalığa başlayınca, yayınlayacak haber sıkıntısı başlıyor.

Ragıp Kamil İlbeyi

Çünkü gerçekler engelleniyor, önemli ve hatta bir ülkenin geleceğini ilgilendiren haberlere sansür uygulanıyor, erişim yasağı konuluyor, gazeteler, televizyon kanalları kapatılıyor veya baskı altına alınıyor veya satın alınarak çizgisi değiştiriliyor.

Ülkede çok çok öneli gelişmeler, hukuksuzluk, yolsuzluk, hırsızlık, yetki ve imar gasbı, talan, ikiyüzlülük, dini ve milli duyguların sömürülmesi, taciz – tecavüzler ve bunların hızla yaygınlaşması, meçhul cinayetler, kadına ve çocuğa şiddet, emek sömürüsü ve nicesi….

Ama bunlar haber değeri taşımıyor…
Çünkü ülke güllük gülistanlık ve yukarıdaki olayları duyuranlar provokatör, hain, düşman vesaire oluyor….
Gerçeklerin ve önemli olayların duyurulması engellenince sözde basın kuruluşları neyin haberini yapıyor peki?
Ya sabah akşam kralın, başkanın ve hanedanlarının haberlerini yapıyor yada….

***Kardan adama yumruk ve tekme atıp kaçtı
Karaman’da bir iş yerinin önünde esnafların yaptığı kardan adama, gece kimliği belirlenemeyen bir kişinin yaptığı saldırı, güvenlik kamerasına yansıdı. İş yeri sahibi Ali Gül, olaya “Kardan adamdan adam olur ama bunlardan olmaz” diyerek tepki gösterdi.***

İşte haber bu! Kardan adama saldırı olmuş… Her gün onlarca insanın ruhuna, bedenine, şahsiyetine saldırı, iftira, taciz veya tecavüz edilirken… insanlar uğradıkları iftira, baskı ve zulüm neticesinde hicret etmeye zorlanırken… yüz binlerce insan suçları olmadığı halde zindanlarda ise ve binlerce bebek gün yüzü görmeden hapishanelerde büyüyor ise… tüm bunlara rağmen ülkede İslamiyet zarar görüyorsa, dindarlar ile dolandırıcılar aynı kefeye konulur olmuşsa, hırsızlık, yalan, talan, riya insanların ruhuna işlemişse, millet birbirine düşman olmuşsa… ve niceleri… yaz yaz bitmez… ben yazsam da bu millet değişmez!

Ama bunları gören ve duyan yok! Sanki Kuran’da anlatılan o müşrikler ile muhatap gibi hissediyorum kendimi, gözleri var görmüyor, kulakları var duymuyorlar… çünkü kararmış kalpleri onları iblis gibi Allah korkusu olmayan inatçı ve bencil bir yaratığa dönüştürmüş!
Böyle toplumlar ancak helak olurlar. Ellerine kan, zihniyetlerine riya, fıtratlarına alçaklık bulaşmış insanların bu hastalıktan kurtulmaları, tedaviye cevap vermeleri mümkün değildir!

Ragıp Kamil İlbeyi

Etiketler : , ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Biraz tutarlılık…

Biraz tutarlılık… I- Giriş Alparslan Kuytul, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı soruşturması kapsamında geçtiğimiz yıl tutuklandığında,

Kemalizm’in Ayak Sesleri

Bu, başka bir tabloyu bize açıkça hissettiren küçük tablo. Bunu okumak kolay. Bir de okumayı istemediğimiz, hiç duymak istemesek de ayak sesleri

Almanya’da Yaşayan Alevilik

31 Ekim 1961 tarihinde Almanya ile Türkiye arasında imzalanan Türk İşgücü Anlaşması’nın ardından Türkiye vatandaşları Almanya’ya çalışmak

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz