“Herkes Bu Rejimin Uşağıdır”

Ana Sayfa » Dünya » “Herkes Bu Rejimin Uşağıdır”
Paylaş
Tarih : 24 Ekim 2017 - 9:25

 Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, el-Mücteba Külliyesinde yaptığı konuşmada; düşman İsrail ile anlaşma yapan herkesin bu rejimin maşa ve uşağı olduğunu ifade etti.

İsrail ile anlaşma yapmanın hiçbir izahatı olmadığını söyleyen Şeyh Kasım; İsrail’in düşman olduğu ve düşman olarak kalacağını vurguladı.

Direnişin, İsrail ve tekfircileri kovmayı başardığını ve kazanımlara imza attığına dikkat çeken Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı; “Eğer direniş olmasaydı İsrail, Lübnan’dan çıkarılamazdı ve Lübnan güçlü olamazdı. Eğer direniş olmasaydı tekfirci terörizm, ordu, halk ve direniş üçgeni ile yenilmezdi.” ifadelerini kullandı.

ABD’nin işgal rejimi İsrail’in yanında durarak bir zalim güç rolü oynadığına temas eden Şeyh Kasım; ABD’nin kendi çıkarını bu kanser tümörünün yanında durmakta gördüğünü ifade etti.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı sözlerinin devamında; ABD’nin İran’ın nükleer anlaşmasına karşı koyma konusunda yenildiğini ifade etti.

Lübnan Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Nasim Kasım; direniş sayesinde ABD’nin nükleer anlaşmayla mücadele, Suriye’yi tahrip etmek ve Siyonist rejime destek vermekte başarısız olduğunu ve yenilgilerin her geçen gün artacağını belirtti.

ABD’nin Suriye’yi tahrip etmekteki amacının bölgeyi parçalamak ve Yeni Ortadoğu kurmak olduğunu hatırlatan Şeyh Naim Kasım; bunun tehlikeli bir olay olduğunu, ancak ABD’nin projelerine engel olduklarını vurguladı.

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı; nükleer anlaşmanın İran ile ABD arasında değil, uluslararası bir anlaşma olduğuna temasla, uluslararası anlaşmalara saygı gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Naim Kasım; nükleer anlaşmanın çıkarlarını istediği gibi karşılamadığından ABD’nin nükleer anlaşmaya karşı çıktığını vurguladı.

Etiketler : , , ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Bir Kelime Bir Ansiklopedi: Babam Hurşit İlbeyi

Hatırlarsınız, eskiden fotoğraf makinasını bir arkadaşımıza veya hiç tanımadığımız birine uzatır, fotoğrafımızı çekmesini rica eder,

Yemen Halkı Destan Yazıyor

Evet… Tüm imkansızlıklara ve kuşatılmışlığa rağmen Yemen halkı tarihte eşine az görülen bir direniş destanını yazıyor.    Suudi Amerika

Suriye’de Güney Cephesi nasıl çöktü, kuzeyi ne bekliyor?

Suriye ordusu kritik bir dönemeçte Güney Cephesi’nin merkezi Dera vilayetinde kontrol alanını şaşırtıcı boyutlarda genişletti. 19 Haziran’da

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz