Erdoğan ve Kürdistan

Ana Sayfa » Manşet » Erdoğan ve Kürdistan
Paylaş
Tarih : 18 Ekim 2017 - 18:16

Türkiye’deki kadar seviyesi düşük bir medya nerede var olabilir? Osmanlıyı aydın görünümlü Batı taklitçisi tercüme dairesi memurları yıktı, Türkiye’nin çöküşü de İslamcı görünümlü cahiliye zihniyetli rantiye müteahhitleri tarafından olacak.

Hatalı Suriye politikası AKP ve hükümetin bel kemiğini kırdı. Omurgası kırılan beden dik duramaz. Ancak yatalak olur. Bel kemiği kırılan Türkiye ve AKP Suriye bataklığında çırpındıkça batıyor. Kerkük konusundan sonra yakında İdlib olayı da tersine dönecek ve BUMERANG etkisi yapacaktır.

AKP, hükümet ve Erdoğan ABD’nin çirkin ve kahpe siyasetini gördü. Siyasette ciddi değişimler yapılmadığı taktirde FETÖ benzeri ihanet grupları ve darbe teşebbüsü olayları bu coğrafyada eksik olmayacak.

OHAL uzatmak çare değil. Güvensizlik ve ihanet heryeri sarmış durumda. Ekilen ihanet ve düşmanlık-mezhepçilik tohumları yeşeriyor.

Devletin dinamiklerini bozar ve “tek adam” siyaseti üretirseniz ya ona mahkum olur ve kendinize yeni bir “diktatör” yaratırsınız veya ondan sonra perişan olursunuz. Sistem, şahsa-insana bağlı olmayan organizasyon demektir.

Kerkük, aslına yani Irak milli devletine döndü. Irak vatandaşlarını bölecek Kürt-Türkmen-Arap milliyetçi siyasetler ABD ve işgalci Siyonist İsrail malıdır.
Kerkük’ün alınmasına “fetih ettik” tabiri kullananlar hata içerisinde olduğu gibi, Kerkük’ü kaybettik diyenler de bir hata içerisinde. Kerkük Irak vatandaşlarının toprağıdır, vesselam. Şii ve Sünni veya Kürt ve Arap çatışması yaratmak isteyenlere fırsat verilmemeli. Eski “boyalı” yeni “havuz” ve “Siyonist” basına dikkat edilmeli fakat haberleri dikkate alınmamalıdır.

7 yıllık Suriye siyasetinde yapılan hatalar gibi şimdi de Irak da hatalar yapılıyor.

Bir gerçeği görmeli ve kabul etmeliyiz, nasıl ki Anadolu’da Milli Müdafaa Cemiyetleri vardı ve bunlar milli direniş ve kurtuluşu sağladı ise Irak’ta da halkın oluşturduğu milli askeri kuvvetler yani “Haşd-i Şabi” halkın gücüdür ve Irak anayasasına göre resmi ve hukuki bir güvenlik ve savunma gücüdür. Bunu kabul etmeyenlerin yapacağı her siyaset hatalı olmaya mahkumdur..

Irak’ta Aytullah Sistani’nin fetvası ile IŞİD tekfirci teröre karşı savunma amaçlı kurulan ve Irak meclisi tarafından da hukuki statüsü belirlenerek, ülkenin anayasal güvenlik ve savunma gücü olan “halk gönüllü güçleri” yani Haşd-i Şabi, ne bir mezhep ne bir ırk ne milliyet ve nede bir aşiret ve zümrenin gücüdür. Bu güç Irak halkının-vatandaşlarının resmi-hukuki savunma gücüdür. Bunu kabul etmeyenler veya bunun aleyhine konuşup-çalışanlar evvele hata yapıyorlar, daha sonra komşu bir ülkeye düşmanlık yapıyorlar, daha sonra da maddi ve manevi olarak Irak-Bölge ve İslam ülkeleri ve toplumları arasında fitne ve fesat peşinde koşuyorlar.

Fakat Allah’ın yardımı ile bunların hiçbir siyaset Suriye’de tutmadı, Irak’ta ve hatta Yemen’de de tutmayacaktır.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Biraz tutarlılık…

Biraz tutarlılık… I- Giriş Alparslan Kuytul, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı soruşturması kapsamında geçtiğimiz yıl tutuklandığında,

Meydan Kimlere Kaldı?

Özgür gazeteciler susturulunca: yazılı ve görsel basın iktidardan medet umup, sınırsız yalakalığa başlayınca, yayınlayacak haber sıkıntısı

Kemalizm’in Ayak Sesleri

Bu, başka bir tabloyu bize açıkça hissettiren küçük tablo. Bunu okumak kolay. Bir de okumayı istemediğimiz, hiç duymak istemesek de ayak sesleri

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz