Erdoğan ve Kürdistan

Ana Sayfa » Manşet » Erdoğan ve Kürdistan
Paylaş
Tarih : 18 Ekim 2017 - 18:16

Türkiye’deki kadar seviyesi düşük bir medya nerede var olabilir? Osmanlıyı aydın görünümlü Batı taklitçisi tercüme dairesi memurları yıktı, Türkiye’nin çöküşü de İslamcı görünümlü cahiliye zihniyetli rantiye müteahhitleri tarafından olacak.

Hatalı Suriye politikası AKP ve hükümetin bel kemiğini kırdı. Omurgası kırılan beden dik duramaz. Ancak yatalak olur. Bel kemiği kırılan Türkiye ve AKP Suriye bataklığında çırpındıkça batıyor. Kerkük konusundan sonra yakında İdlib olayı da tersine dönecek ve BUMERANG etkisi yapacaktır.

AKP, hükümet ve Erdoğan ABD’nin çirkin ve kahpe siyasetini gördü. Siyasette ciddi değişimler yapılmadığı taktirde FETÖ benzeri ihanet grupları ve darbe teşebbüsü olayları bu coğrafyada eksik olmayacak.

OHAL uzatmak çare değil. Güvensizlik ve ihanet heryeri sarmış durumda. Ekilen ihanet ve düşmanlık-mezhepçilik tohumları yeşeriyor.

Devletin dinamiklerini bozar ve “tek adam” siyaseti üretirseniz ya ona mahkum olur ve kendinize yeni bir “diktatör” yaratırsınız veya ondan sonra perişan olursunuz. Sistem, şahsa-insana bağlı olmayan organizasyon demektir.

Kerkük, aslına yani Irak milli devletine döndü. Irak vatandaşlarını bölecek Kürt-Türkmen-Arap milliyetçi siyasetler ABD ve işgalci Siyonist İsrail malıdır.
Kerkük’ün alınmasına “fetih ettik” tabiri kullananlar hata içerisinde olduğu gibi, Kerkük’ü kaybettik diyenler de bir hata içerisinde. Kerkük Irak vatandaşlarının toprağıdır, vesselam. Şii ve Sünni veya Kürt ve Arap çatışması yaratmak isteyenlere fırsat verilmemeli. Eski “boyalı” yeni “havuz” ve “Siyonist” basına dikkat edilmeli fakat haberleri dikkate alınmamalıdır.

7 yıllık Suriye siyasetinde yapılan hatalar gibi şimdi de Irak da hatalar yapılıyor.

Bir gerçeği görmeli ve kabul etmeliyiz, nasıl ki Anadolu’da Milli Müdafaa Cemiyetleri vardı ve bunlar milli direniş ve kurtuluşu sağladı ise Irak’ta da halkın oluşturduğu milli askeri kuvvetler yani “Haşd-i Şabi” halkın gücüdür ve Irak anayasasına göre resmi ve hukuki bir güvenlik ve savunma gücüdür. Bunu kabul etmeyenlerin yapacağı her siyaset hatalı olmaya mahkumdur..

Irak’ta Aytullah Sistani’nin fetvası ile IŞİD tekfirci teröre karşı savunma amaçlı kurulan ve Irak meclisi tarafından da hukuki statüsü belirlenerek, ülkenin anayasal güvenlik ve savunma gücü olan “halk gönüllü güçleri” yani Haşd-i Şabi, ne bir mezhep ne bir ırk ne milliyet ve nede bir aşiret ve zümrenin gücüdür. Bu güç Irak halkının-vatandaşlarının resmi-hukuki savunma gücüdür. Bunu kabul etmeyenler veya bunun aleyhine konuşup-çalışanlar evvele hata yapıyorlar, daha sonra komşu bir ülkeye düşmanlık yapıyorlar, daha sonra da maddi ve manevi olarak Irak-Bölge ve İslam ülkeleri ve toplumları arasında fitne ve fesat peşinde koşuyorlar.

Fakat Allah’ın yardımı ile bunların hiçbir siyaset Suriye’de tutmadı, Irak’ta ve hatta Yemen’de de tutmayacaktır.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

İran-İsrail Savaşı Yakın Mı?

Son iki gün içerisinde İsrail televizyonlarında yayınlanan haberlerde ve gazetelerdeki haber manşetlerinde İran’la büyük bir savaşa girilmesinin

Samimi Bir Dosttan Uzun Bir Mektup: Ben ve Ülkem

Kitap incelemesi yapmak, bir kitabı okurlara tanıtmak, yeni çıkan bir kitabın haberini insanlara duyurmak, yazarın heyecanına ortak olarak mutluluğunu

Teknoloji ve Sosyal Medyanın Kölesi Uygar İnsan

Dünya değişiyor, teknoloji ve bilim son derece hızla ilerliyor ve yaşamımızı öyle etkiliyor ki; bu günümüz ile dünümüz arasındaki yaşam

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz