“Erbain Kutlu Gösteri”

Ana Sayfa » Dünya » “Erbain Kutlu Gösteri”
Paylaş
Tarih : 13 Kasım 2017 - 14:48

 İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin ofisinden yapılan açıklamada; Ayetullah Hamanei’nin Doğu Azerbaycan ve Kum eyaletlerinden gelen sivil toplum kuruluşları ve yetkilileri ile bir araya geldiği belirtildi.

Ayetullah Hamenei yaptığı görüşmede; geniş çaplı katılımın yaşandığı büyük Erbain yürüyüşüne katılan Kerbela ziyaretçilerine ve bu yürüyüşü organize edenlere takdir ve teşekkürlerini iletti.

Erbain yürüyüşünü, Allah’ın yolunda mücadele veren mücahitlerin kutlu gösterisi olarak değerlendiren İmam Hamenei konuşmasında; “Tüm terör örgütlerinin tehditlerine rağmen dünyanın farklı bölgelerinden bu yürüyüşe katılımın bu kadar yüksek olması, Allah yolunda mücadele veren mücahitlerin bilincini ve cihat ruhunu göstermektedir” ifadelerini kullandı.

Erbain yürüyüşünün eşsiz ve tarif edilemeyen ilahi bir manasının olduğunu vurgulayan İslam İnkılabı Rehberi, Erbain yürüyüşünü organize eden herkese teşekkürlerini iletti.

Ayetullah Hamanei konuşmasının sonunda; “Erbain yürüyüşü için tüm imkanlarını seferber eden Irak hükumetine, Kerbela ziyaretçilerine gösterdikleri ilgi ve hizmetten dolayı Irak halkına ve ziyaretçilerin güvenliğinin sağlamasından dolayı Irak emniyet güçleri ve Haşdi Şabi’ye tüm kalbimizle teşekkür ediyor ve ilahi bereketin onların üzerinde olmasını niyaz ediyoruz” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Biraz tutarlılık…

Biraz tutarlılık… I- Giriş Alparslan Kuytul, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı soruşturması kapsamında geçtiğimiz yıl tutuklandığında,

Kemalizm’in Ayak Sesleri

Bu, başka bir tabloyu bize açıkça hissettiren küçük tablo. Bunu okumak kolay. Bir de okumayı istemediğimiz, hiç duymak istemesek de ayak sesleri

İran 1. Uluslarası Erbain Festivali

İran’ın Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin  Tebriz şehrinde 1. Uluslararası Erbain Festivali düzenlendi. İran İslam Cumhuriyeti Tebriz tele-radyosunun

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz