“Erbain Kutlu Gösteri”

Ana Sayfa » Dünya » “Erbain Kutlu Gösteri”
Paylaş
Tarih : 13 Kasım 2017 - 14:48

 İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin ofisinden yapılan açıklamada; Ayetullah Hamanei’nin Doğu Azerbaycan ve Kum eyaletlerinden gelen sivil toplum kuruluşları ve yetkilileri ile bir araya geldiği belirtildi.

Ayetullah Hamenei yaptığı görüşmede; geniş çaplı katılımın yaşandığı büyük Erbain yürüyüşüne katılan Kerbela ziyaretçilerine ve bu yürüyüşü organize edenlere takdir ve teşekkürlerini iletti.

Erbain yürüyüşünü, Allah’ın yolunda mücadele veren mücahitlerin kutlu gösterisi olarak değerlendiren İmam Hamenei konuşmasında; “Tüm terör örgütlerinin tehditlerine rağmen dünyanın farklı bölgelerinden bu yürüyüşe katılımın bu kadar yüksek olması, Allah yolunda mücadele veren mücahitlerin bilincini ve cihat ruhunu göstermektedir” ifadelerini kullandı.

Erbain yürüyüşünün eşsiz ve tarif edilemeyen ilahi bir manasının olduğunu vurgulayan İslam İnkılabı Rehberi, Erbain yürüyüşünü organize eden herkese teşekkürlerini iletti.

Ayetullah Hamanei konuşmasının sonunda; “Erbain yürüyüşü için tüm imkanlarını seferber eden Irak hükumetine, Kerbela ziyaretçilerine gösterdikleri ilgi ve hizmetten dolayı Irak halkına ve ziyaretçilerin güvenliğinin sağlamasından dolayı Irak emniyet güçleri ve Haşdi Şabi’ye tüm kalbimizle teşekkür ediyor ve ilahi bereketin onların üzerinde olmasını niyaz ediyoruz” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Furkan Vakfı Soruşturması, Alparslan Kuytul ve Etkinliklerinin Tenkidi

Furkan Vakfı Soruşturması, Alparslan Kuytul ve Etkinliklerinin Tenkidi I- İlk Sözler 1- Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, “Vakıf faaliyeti

Hizbullah IŞİD’i Bitirdi

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Hizbullah’ın Yemen’e balistik füze gönderdiğine dair Arap Birliği kapanış

Süleymani’den IŞİD Mesajı

Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanlığı, terör örgütü IŞİD’in İslam toprakları üzerindeki istilasının son bulduğunu açıkladı. Irak

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz